• GKS OLIMPIA GRUDZIĄDZ - KS CUIAVIA INOWROCŁAW 7:1
  •

KLUB PARTNERSKI

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY

JESTEŚ CZYNNYM ZAWODNIKIEM BYDGOSKICH KLUBÓW, PIŁKARSKIM TALENTEM Z ORLIKA DRUŻYNA JUNIORA STARSZEGO OGŁASZA NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY ZAWODNIKÓW. POSIADAMY DOŚWIADCZONEGO TRENERA. DOBRA ATMOSFERA TRENINGÓW. PROWADZIMY RÓWNIEŻ NABÓR DO WSZYSTKICH KATEGORII WIEKOWYCH!

Relacja

Tucholski turniej w pierwotnej koncepcji zakładał udział 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Z uwagi na odwołanie udziału dwóch drużyn stworzono jedną grupę składającą się z 6 zespołów w której mecze rozgrywa się każdy z każdym. W turnieju brali udział: Gospodarz turnieju Tucholanka który wystawił dwa zespoły, Chojniczanka Chojnice, Bałtyk Koszalin, Zespół z Niemiec Concordia Lubtheen Gwiazda Bydgoszcz. Naszym pierwszym przeciwnikiem jak się okazało z losowania był zespół z Niemiec Concordia. Nie znając przeciwnika Trener wystawił najsilniejszy skład jak się okazało zespól z Niemiec nie był aż tak trudnym przeciwnikiem. Do przerwy prowadzimy 3:0. Druga połowa to wymiana całego składu. Bezpieczne prowadzenie więc można na to sobie pozwolić czekają nas jeszcze cztery mecze. Do końca meczu wynik nie ulega zmianie wygrywamy z zespołem z Niemiec 3:0. Zmieniamy boisko i rozpoczynamy kolejny mecz. Naszym przeciwnikiem jest Chojniczanka. To zdecydowanie silniejszy przeciwnik, tym bardziej że spadł deszcz i sztuczna murawa jest śliska. Oba zespoły stwarzają sobie niebezpieczne sytuacje znakomicie dysponowany Mateusz powstrzymuje napastników Chojniczanki. Mimo narzucenia przeciwnikowi naszego stylu gry nie potrafimy udokumentować tego bramką. Braki w wykończeniu celnym strzałem na bramkę. Do przerwy bezbramkowy remis. Druga połowa to małe korekty w składzie i nadal prowadzimy grę. W końcu strzał Adama na bramkę znajduje lukę w obronie Chojniczanki i piłka znajduje się w siatce. Skromne zwycięstwo 1:0  i możemy odpocząć, mamy dłuższą przerwę. Następni nasi przeciwnicy to gospodarze turnieju. Pierwszy mecz z Tucholanką A bez wielkich emocji. Pierwsza jak i druga połowa zdecydowanie z naszą przewagą. Jak już wcześniej wspomniałem braki celnego wykończenia strzałem na bramkę a próbujemy wejść do bramki z piłką. Skromne zwycięstwo 3:0 bo mogło być zdecydowanie więcej. Zmieniamy boisko i spotykamy się z zespołem Tucholanki B. Zespół zdecydowanie silniejszy od poprzedniej ekipy. Udało nam się wciągnąć Tucholankę w  swój styl gry dzięki czemu wygrywamy ten pojedynek 3:1. Strata bramki tym bardziej boli , bo dotychczas znakomicie spisujący się Mateusz nie popełniał błędów. Tym razem chwila zawahania piłka w siatce. Po czterech spotkaniach mamy komplet zwycięstw podobnie jak zespół Bałtyku z którym mamy się spotkać w kolejnym pojedynku. To spotkanie można nazwać spokojnie starciem tytanów. Dwa zespoły które nie znalazły pogromców czyli Wisienka na turniejowym torcie to pojedynek Gwiazdy i Bałtyku. Z tym zespołem mieliśmy przyjemność się spotkać w turnieju halowym również organizowanym przez Tucholankę. Wtedy nasz zespół pokonał zespół z Koszalina 3:1.Więc podtekst rewanżu dodawał smaku pojedynku. Kibice nie zawiedli się. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Raz jeden raz drugi zespół stwarzał sobie znakomite sytuacje strzeleckie i znowu klasą dla siebie był Herman. Znakomita dyspozycja w bramce uchroniła nas przed utratą bramek. Za to my znowu mamy problemy z oddaniem celnego strzału na bramkę. Do przerwy 0:0. Druga połowa znów prowadzona w szybkim tempie. Wymiana ciosów w którym jeden trafia nas boleśnie. Piłka w siatce. Mateusz znakomicie paruje strzał napastnika Bałtyku odbita trafia pod nogi innego z zawodników nasz obrońca nie zdążył wybić ją poza boisko dobita wpada do siatki. Cztery minuty do końca i oblężenie bramki Bałtyku. Może będzie to już nudne i tu znów uwidocznił się brak rasowego napastnika. Ze stworzonych sytuacji w ciągu tych kilka minut mogliśmy uzyskać co najmniej cztery bramki. Nie zdobyliśmy żadnej. I to była główna przyczyna porażki. Drugie miejsce w turnieju to znakomity wynik zwarzywszy że udaliśmy bez kilku podstawowych zawodników w końcu wakacje. Pozostaje niedosyt nie to że zajęliśmy drugie miejsce ale za brak wyróżnienia dla Mateusza. Dla wielu obserwatorów najlepszego bramkarza turnieju. Nie wiemy jakimi kategoriami organizatorzy posługiwali się w typowaniu i chyba się nie dowiemy. Została przyznana nagroda indywidualna która trafiła do Doriana jako najlepszego zawodnika drużyny. Podsumowanie: zespół zaprezentował się przyzwoicie nawet bez kilku podstawowych graczy razi natomiast nieskuteczność. W całym turnieju wykorzystaliśmy może 30% okazji strzeleckich to zbyt mało. Jest nad czym pracować począwszy od obozu a kończyć na treningach.

GWIAZDA - CONCORDIA LUBTHEEN 3 : 0

Bramki: Dorian 2, Michał Z.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - GWIAZDA 0 : 1