Seniorzy B-klasa

• autor: ksgwiazda99, 2012-02-27 19:04

Seniorzy Gwiazdy przed rundą wiosenną.

Po kilku latach przerwy, bydgoska Gwiazda przystąpiła do rozgrywek B klasy (grupa 3.).

Ten założony 26 kwietnia 1920 roku, klub reaktywował sekcję piłki nożnej seniorów. Przypomnijmy, że zespół z ul. Bronikowskiego ostatni raz występował pod nazwą Gwiazdy w sezonie 2004-2005 (spadek do A klasy). Od sezonu 2005-2006 drużyna grała pod szyldem Gwiazda/AZS. W sezonie 2006-2007, po podpisaniu umowy z Zawiszą SA drużyna grała w 5. lidze (Zawisza/Gwiazda). Od sezonu 2007 zespół występował w 4. lidze jako Gwiazda/AZS (w ub. sezonie drużyna zrezygnowała z udziału w rozgrywkach 4. ligi).

O ocenę występu zespołu w rundzie jesiennej poprosiliśmy trenera Ryszarda Szpaka:

- Jak ocenia pan minioną rundę?
- Pozytywnie. Cel, jakim było wygranie rundy jesiennej, ewentualnie niewielka strata punktowa do lidera, został osiągnięty. Tworzyliśmy zespół od podstaw z zawodników, którzy mieli ochotę reprezentować Gwiazdę. Cierpliwie udało się coś zbudować, ale ciągle trzeba poprawiać jakość tej drużyny. Podkreślić też należy duży wkład grupy inicjatywnej, tj. sponsorów i działaczy, zapewniającej podstawowe potrzeby.

- Mogło być lepiej w minionej rundzie, mam na myśli zdobycz punktową?
- Zdobycz punktowa mogła być lepsza. Odnotowaliśmy dwa remisy, których przy pełnej koncentracji można było uniknąć.Szczególnie z Sokołem Nowy Dwór, na fatalnym boisku.

- Mocne i słabe strony zespołu.
- Znam je, ale nie chcę o tym za dużo mówić. Mocną stroną są na pewno napastnicy. Natomiast poprawić trzeba organizację gry tak w defensywie jak i w ofensywie.

- Wyróżniający się zawodnicy.
- Nie wyróżniam tu nikogo. Pochwalić trzeba za zaangażowanie i wspólny wysiłek cały zespół. Dodam, że Adam Balcerek, zdobywając 16 bramek i Patryk Nawrocki, z 11 golami, nic by nie zrobili bez pomocy kolegów.

- Najgroźniejsi rywale w walce o awans.
- Najgroźniejszym rywalem do awansu, co jest naszym celem, będzie Tarpan Mrocza. Dobrze poukładany zespół, grający poprawny futbol. Ale także trzeba uważać na pozostałe zespoły z czołówki tabeli.

- Chcecie się wzmocnić na rundę rewanżową?
- Szukamy wzmocnień na niektóre pozycje. Każdy nowy, kreatywny zawodnik jest u nas mile widziany.

Dotąd bydgoszczanie rozegrali 3 gry kontrolne. Przegrali 1:9 z bydgoską Polonią (bramka P. Nawrocki), zremisowali z BKS Bydgoszcz 2:2 (gole: Leśny, Nawrocki) i przegrali 2:4 z KS Brzoza (bramki: Balcerek, Nawrocki). Ponadto podopiecznych trenera Ryszarda Szpaka czekają kolejne sparingi: 25 lutego z Victorią Śliwice (wyjazd, godz. 11), 4 marca z Burzą Nowa Wieś Wielka (boisko Zawiszy, g. 12), 10 lub 11 marca z Czarnymi Nakło, 17 lub 18 marca z KS Unislavia, 25 marca z Victorią Kołaczkowo (boisko Gwiazdy).

Strzelcy
Strzelcy bramek w rundzie jesiennej dla Gwiazdy: A. Balcerek - 16 goli, P. Nawrocki - 11, G. Przybysz - 5, J. Jakubowski - 3, Ł. Leśny, P. Jaskulski, P. Kozłowski, A. Semrau, T. Wiesiołowski, A. Wesołowski, D. Niezbecki - po 1.

Przypomnijmy, że lider z ul. Bronikowskiego zdobył jesienią 42 pkt. (8 wygranych, 2 remisy), bramki: 42-11 i wyprzedza Tarpana - 24 pkt. (bramki: 45-10). Grupa 3. liczy 11 zespołów.

źródło: Gazeta Pomorska