WYWIAD

• autor: ksgwiazda99, 2013-12-26 12:37

12 pytań do.....

Wywiad z Trenerem Dawidem

Witam serdecznie Panie Trenerze! Dzień dobry. Cieszę się że zechciał Pan spotkać się ze mną przed świętami i odpowiedzieć na kilka pytań mimo natłoku przedświątecznych zajęć. Jest to dla mnie przyjemność. Przypomnę ostatni raz rozmawialiśmy tuż po przejęciu przez Pana funkcji Trenera drużyny? Tak to prawda chyba w lutym przed trzema laty! To co możemy zaczynać? Tak ! Więc moje pierwsze pytanie!

pytanie 1. Runda wiosenna. Czy jest łatwiej przygotować zespół do meczy rewanżowych znając możliwości zespołów po rundzie jesiennej?

W piłce młodzieżowej okres między rundami wynosi ok 5 miesięcy. Podczas tego okresu chłopcy tak zmieniają się fizycznie, psychicznie oraz piłkarsko że po tym okresie to w większości są inni zawodnicy. Zaczynając ligę jako beniaminek tych rozgrywek, praktycznie o żadnym zespole nic nie wiedziałem, dlatego teraz uważam że będzie nam trochę łatwiej, mimo tego że mój zespół od dwóch lat przygotowuje się tak samo, myślę z dobrym skutkiem.

pytanie 2. Panie Trenerze przed trzema laty obejmował Pan zespół, Ci chłopcy bardzo dojrzali fizycznie a czy piłkarsko zespół prawidłowo się rozwija?

Zdecydowanie tak, jak mam ocenić zespół, co do pojedynczych osób to uważam, że jest tak jak w każdym innym klubie, jedni piłkarsko dojrzewają szybciej, drudzy wolniej. Składa się na to wiele czynników, dlatego jest ważne indywidualne podejście do zawodnika.

pytanie 3. Jak Trener ocenia poziom ligi wojewódzkiej w której bierze udział pański zespół patrząc na umiejętności zespołów biorących w niej udział?

Poziom ligi wojewódzkiej uważam za dobry. Nie licząc Zawiszy, który jest ponad każdym zespołem w tej lidze to reszta zespołów prezentuje dobry wyrównany futbol. Najlepszym przykładem na to może być sytuacja gdzie na dwie kolejki przed końcem jesieni zespoły, które zajmowały wyższe miejsca drugie czy trzecie na koniec rundy spadały na piąte czy szóste.

pytanie 4. Który zespół w lidze wojewódzkiej zaskoczył Pana Trenera pozytywnie a który negatywnie?

Pozytywnie to na pewno Mień Lipno, który po słabym początku ligi był później czarnym koniem rozgrywek odbierając punkty wielu zespołom. Drugim takim zespołem jest Sparta Brodnica ale tu bardziej mam na myśli wyniki niż postawę. Natomiast negatywnie, jeżeli chodzi o postawę i wyniki to Czarni Nakło, Unia Janikowo i Lech Rypin, zespoły zajmujące dolne miejsca w tabeli, pomimo tego, że mają dobrych Trenerów czegoś w tych zespołach brakuje.

pytanie 5. Pański zespół zajmuje II miejsce po rundzie jesiennej . Czy jest to zaskoczenie czy może wynik dobrej konsekwentnej gry a może to szczęście?

Zaskoczenie myślę bardzo duże, nikt przed sezonem nie postawiłby złamanego grosza na to, że po jesieni będziemy vice liderem. Na pewno chcieliśmy zaprezentować się z jak najlepszej strony, chcieliśmy grać otwarty dobry futbol, nie bojąc się żadnego rywala, ale mając szacunek dla każdego. Dlatego mogę się zgodzić, że to zasługa konsekwentnej gry i szczęścia, które w sporcie jest też potrzebne.

pytanie 6. Pańska drużyna grała w rundzie jesiennej różnymi ustawieniami. Czy zawodnicy mają swoje to najlepsze ustawienie w którym gra im się najlepiej?

To że graliśmy różnymi ustawieniami wynikało z różnych powodów. Nie zawszę miałem wszystkich zawodników do dyspozycji, a czasami wymuszał to od nas rywal. Cały czas pracujemy i doskonalimy to ustawienie. Patrząc na tabele można powiedzieć, że to dobre ustawienie, ale z drugiej strony to tylko drugie miejsce, więc coś zawszę można poprawić, zmienić:) Mam w drużynie wielu zawodników lubiących grać ofensywnie to dlaczego mam ich ograniczać.

pytanie 7. Faworyt ligi to Zawisza są poza zasięgiem (przyt. 11pkt. przewagi nad Gwiazdą) o drugie miejsce powalczą trzy może cztery zespoły. Lepiej bronić drugiego miejsca czy atakować?

Zawszę wole atakować, być prze piłce, dlatego będę chciał, żeby mój zespół zmniejszył tę przewagę do Zawiszy a co za tym idzie obronił drugie miejsce w lidze.

pytanie 8. Czy w Pańskim zespole wykreował się już w pełni ten lider czy jeszcze nie?

Z liderem cały czas mamy problem, lidera pełną gębą cały czas brak. Są przebłyski u paru zawodników, ale to jeszcze nie jest to, czego oczekuje od lidera mojego zespołu.

pytanie 9. Czy Pański zespół szuka wzmocnień?

Chciałbym, żeby zespól wzmocnił jakiś nowy zawodnik najlepiej napastnik. Nie ukrywam, że szukam kogoś na tę pozycje, ale jak będzie to obrońca czy pomocnik a wzmocni zespół to również będę się cieszył. Na pewno nie szukamy nikogo na 16-tego czy 17-tego zawodnika, bo tacy się do nas zgłaszają, tylko kogoś kto wskoczyłby od razu do pierwszej jedenastki.

pytanie 10. Wybiegnę trochę w przyszłość. Za pół roku zaczyna Pan przygotowania do rozgrywek już w lidze juniorów. Zespół będzie zbierał lekcje czy może nie?

Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym i ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Ktoś jednak będzie musiał dawać te lekcję a ktoś zbierać :) Powiem krótko, poradzimy sobie.

pytanie 11. Plany przygotowawcze drużyny?

Zaczynamy 7 stycznia. W planach mamy tygodniowy obóz w Wągrowcu, dwa turnieje halowe Kaszub Cup i Czarni Pruszcz Gdański Cup oraz turniej na pełnowymiarowym boisku Bałtyk Cup. Oczywiście do rozpoczęcia rozgrywek zespół rozegra sparingi z takimi drużynami jak: Gedania Gdańsk, Nielba Wągrowiec, Zawisza Bydgoszcz, Wda Świecie Znicz Pruszków czy zespół K-PZPN Bydgoszcz.

pytanie 12. Czego Trener chciałby życzyć sobie w nowym 2014 roku?

Jak zawsze zdrowia. Mam jeszcze parę życzeń na ten nowy rok, ale nie chcę publicznie się nimi dzielić.

Dziękuje Panu za rozmowę i pozdrawiam również życzę Zdrowych Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2014.

Dziękuję i chciałbym w tym miejscu również życzyć wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.